кадър: Канал 3ПСЖ спечели с 2:0 дербито на арабските милиардери с

...

Меси отбеляза първия си гол за ПСЖ

кадър: Канал 3

ПСЖ спечели с 2:0 дербито на арабските милиардери с Манчестър Сити. Лионел Меси означи първия си гол с екипа на френския отбор, който оглави група " А " на Шампионската лига. Тимът на Маурисио Почетино има четири точки, колкото и Брюж, само че преимуществото е на страната на парижани, откакто измъкнаха 1:1 в Белгия, а и са с по-добра голова разлика. Сити е на трета позиция с 3 т., предава БНР.

На " Парк де Пренс " ПСЖ поведе в резултата още при първата си рискова офанзива - в осмата минута. Килиан Мбапе проби по десния фланг и подаде към Неймар. Бразилецът опита да стреля, само че единствено отклони леко топката и тя стигна до Идриса Гей, който от близко означи за 1:0.

В 26-ата удар с глава на Стърлинг, по-късно и добавката на Бернардо Силва се отбиха в напречната греда на вратата на домакините.

" Гражданите " бяха попарени в 74-ата минута от Лионел Меси. Аржентинският талант проби, направи двойно подаване с Мбапе и стреля неспасяемо в горния десен ъгъл на Едерсон за 2:0.